اموزش کسب درامد از اینترنت

اموزش کسب درامد از اینترنت

کسب درامد اینترنتی

مقاله ساخت سيمان


مقاله ساخت سيمان

 

1-1- مراحل ساخت سيمان پرتلند

از تعريف كلي سيمان مشخص مي گردد كه سيمان ماده اي متشكل از مواد آهكي نظير سنگ آهك يا گچ و مواد شامل اكسيدهاي سيليسيم و آلومينيوم يعني رسها و شيل‌ها مي باشد. مراحل مختلف ساخت سيمان شامل آسياب مواد خام و تبديل آنها به پودر، مخلوط نمودن آنها با درصدهاي معين و پختن آنها در يك كوره گردنده در حرارت حدود 1400 درجه سانتيگراد.

در اين درجه حرارت مواد در نقطه نزديك ذوب، با هم تركيب شده و به كلينكر تبديل مي گردند. سپس كلينكر سرد شده و با مقداري سنگ گچ، به صورت پودري بسيار ريز آسياب مي شود. نتيجه عمليات فوق منجر به توليد سيمان معروف به پرتلند مي گردد. مرحله مخلوط كردن و آسياب نمودن مواد خام ممكن است بصورت خشك و يا تر انجام شود. مخلوط فوق به داخل كوره گردانده اي كه ممكن است به قطر 7 متر و طول 250 متر ساخته شود، ريخته مي شود.

كوره فوق كه كمي شيبدار مي باشد، از انتها و طرف بالا با مواد خام تغذيه شده و از ابتدا و طرف پايين سوخت به صورت پودر زغال يا مواد ديگر نظير گاز با هوا به داخل آن دميده مي شود. دماي كوره به حدود 1500 درجه سانتيگراد رسيده و با مصرف 100 تا 250 كيلوگرم زغال، حدود يك تن سيمان توليد مي گردد.

در طول كوره، مواد خام به درجات حرارت بالاتري رسيده و به مرور در آنها تغييرات شيميايي يك سري فعل و انفعال شيميايي در مواد بوجود آمده و سرانجام در داغ ترين قسمت كوره حدود 20 تا 30 درصد مواد بصورت مايع در آمده و اكسيدهاي كلسيم، سيليسيم، و آ‌لومينيوم مجدداً با يكديگر تركيب مي شوند. مواد فوق سپس به گلوله هايي با قطر بين 2 تا 25 ميليمتر بنام كلينكر تبديل مي شوند.

 

70صفحه


مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۲۰ آذر ۱۳۹۴               تعداد بازدید : 603

برچسب های مهم

کسب درامد اینترنتی

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما